Добредојдовте на автоматски врати BESTAR!
info@bestardoors.com

Комерцијални Врати вертикална лифт

Краток опис:

Напредно Серија ThermoLock ™ Модел 810 е најсилна и термички ефикасни врати во BESTAR линија на производи. 3 "дебелина од полиуретанска изолација и топлинска пауза гума прави тие врати топлина и ладно отпорни, додека јазик-и-ритам заеднички им помага на печат од ветер, дожд и снег. Произведени со топло-натопи поцинковани слој и 3 фаза сликарство челик, тоа е дизајниран да издржи тешки временски услови и е префериран избор за големи отвори каде термичките перформанси и издржливост се од суштинско значење.


  • Термички ефикасност: R Вредност = 26,10
  • Панел Градежништво: челик + полиуретанска изолација + челик
  • Спојницата: јазик и ритам секција со целосна термичка пауза

детали за производот

Тагови производ

Напредно Серија ThermoLock ™ Модел 810 е најсилна и термички ефикасни врати во BESTAR линија на производи. 3 "дебелина од полиуретанска изолација и топлинска пауза гума прави тие врати топлина и ладно отпорни, додека јазик-и-ритам заеднички им помага на печат од ветер, дожд и снег. Произведени со топло-натопи поцинковани слој и 3 фаза сликарство челик, тоа е дизајниран да издржи тешки временски услови и е префериран избор за големи отвори каде термичките перформанси и издржливост се од суштинско значење.

Технички Датум

Бр

точка

Карактеристики и придобивки

1

производ

комерцијални Врати

2

R-вредност

26.10

3

изолација

CFC слободен полиуретан со густина 55kg / m³

4

панел градежништво

Челик + полиуретанска + челик

5

панел Дебелина

75mm (3 ")

6

панел Висина

530mm (21 "), 610mm (24")

7

панел Дизајн

4 Ребраст со woodgrain Текстура

8

Дебелина челик

0.45mm (26gauge) внатрешни и надворешни

9

Слој и сликарство

Топло-натопи поцинковани слој, полиестер буквар и Горно платно сликарство

10

спојницата

Јазик и ритам секција со целосна термичка пауза

11

боја

Белата

Вертикална лифт Комерцијални Врати

20-трговско-Секциска надземни Гаража-врата-вертикален лифт

Комерцијални врати Подигнете Тип

10-Секциска надземни врата-комерцијални Гаража врата

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Прашање Сега
    • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа